Bukiet ślubny

13 listopad, 2013

W tym odcinku miałam wielką przyjemność spotkać się z Kasią Pawluk, florystką, która tworzy przepiękne bukiety ślubne, akcesoria do ślubu oraz dekoracje kwiatowe. W otoczeniu z pozoru zasypiającej, jesiennej, choć dość hałaśliwej przyrody, rozmawiałyśmy o kwiatach, bukietach, trendach na rok 2014 oraz inspiracjach ślubnych. Pomimo szumu wiatru, krakania wron, szalonych wiewiórek oraz tupotu stóp małych kaczek, które mogą lekko Was dekoncentrować, zdecydowałam się pokazać Wam ten wywiad z uwagi na pozytywną energię, oraz wiele starań, jakie poczyniłyśmy, by do niego doszło. Miłego oglądania!

Pozdrawiam,

Kasia

Kwiatowe naszyjniki

15 lipiec, 2013

Wianki i opaski na rękę z żywych kwiatów zawsze mi się podobały. Ale ostatnio mam nowe odkrycie: naszyjniki! Oczywiście odpowiednio dobrane do stylizacji, mogą albo zastąpić tradycyjny bukiet, albo być jego uzupełnieniem, w zależności od koncepcji. Taki naszyjnik na pewno jest piękną ozdobą, jest niesamowicie romantyczny, przybliża nas do natury, no i cudnie pachnie! Popatrzcie sami:

Bridesmaids wearing flower necklaces     real flower wedding jewellery  

 

Fot. The Natural Wedding Company, In Deco.

Bukiet ślubny z duszą

1 lipiec, 2013

Bukiet ślubny jest ważnym elementem dla panny młodej. Wiele z nich wybiera do niego kwiaty, które darzą szczególną sympatią, które przypominają im ważne momenty życia. Nieraz wybory te są dość kosztowne, ponieważ nie w każdym sezonie dany rodzaj kwiatów jest dostępny, co często wiąże się ze sprowadzaniem ich z odległych zakątków globu, a to rzecz jasna, wpływa znacząco na ich cenę. Dla osób, które się nie spieszą, a przykładają bardzo dużą wagę do szczegółów mam nie lada propozycję: wyhodujcie własnoręcznie kwiaty do swojego ślubnego bukietu :)! Hodując je od malutkich ziarenek z pewnością będziecie miały do nich wielki sentyment i nie będą po prostu zakupionymi kwiatami, tylko wyhodowanymi z troską i myślą o tym wielkim dniu. Uważam, że to uroczy pomysł dla panien młodych, które tj. wcześniej wspomniałam, mają czas i cierpliwość. Zrobienie własnego bukietu ślubnego wcale nie musi być trudne i skomplikowane, a dodatkowo będzie ogromną wartością dodaną do tego pięknego dnia, no i może podratować ślubny budżet:).

pastel pink, white and green bouquet

image of Wedding Bouquets

image of Wedding Bouquets

image of Wedding Bouquets

image of Wedding Bouquets

image of Wedding Bouquets

  Fot. 100layercake, Project wedding,Wedd book

Różane bukiety

25 luty, 2013

Za różami nie przepadam - tak już mam. Jednak są one chyba najpopularniejszym rodzajem kwiatów używanych do robienia bukietów, także tych ślubnych. Przeglądając strony ślubne natknęłam się na zdjęcia romantycznych bukietów wykonanych z róż, obejrzałam ... i chyba zmienię nieco swe podejście do tych kwiatów, gdyż w kompozycji z innymi roślinami tworzą  kwiatowe cudeńka. 

                                     

 

Fot. Wedding Wire

Papierowe kwiaty

14 styczeń, 2013

Przepiękne dekoracje z papierowych kwiatów! Wrażenie jest powalające, a ich zrobienie wcale nie musi być skomplikowane. Dodatkowym ogromnym ich plusem jest fakt, że nie zwiędną, no i przede wszystkim są o wiele tańsze od żywych kwiatów:).

 

                Fot. Martha Stewart Weddings

Piękne bukiety ślubne

11 październik, 2012

Witajcie, poniżej chcę Wam pokazać cudne przykłady bukietów z Tawułka Arendsa, łac. Astilbe (tu należą się  podziękowania dla Kwiatowego Atelier, które uświadomiło mi, że to nie wrzosy :) ), do złudzenia przypominającą wrzos, są naprawdę niezwykłe! Jak dla mnie pierwsza propozycja jest naj!  

astilbe wedding bouquets vintage pink     astilbe wedding bouquets    

Fot. Wedding Obession.    

Jesienne bukiety

4 wrzesień, 2012

Jak stworzyć przepiękny jesienny bukiet? Potrzebujecie inspiracji? Przybywam z pomocą, oto kilka propozycji :).

 

   

   

   

   

   

   

   

   

 

 

     

Fot. Weddingwire

 

Kompozycje kwiatowe w stylu boho

25 luty, 2015

W tym roku nadal jednym z bardzo silnych ślubnych trendów jest powrót na łono natury, a tym samym organizacja przyjęć w stylu boho - stylu, który łączy w sobie naturalność, prostotę i oczywiście naturę. Chciałabym więc was zainspirować pięknymi kwiatowymi kompozycjami, które z pewnością staną się niezapomnianą ozdobą każdego przyjęcia.

Fot. Barerootflora.com