Fotograf na ślub i wesele - o czym należy pamiętać

1 kwiecień, 2014

O tym, że wybór fotografa na ślub i wesele jest niezwykle ważny wie, mam nadzieję, każda para młoda. Najczęściej jednak proces selekcji opiera się na dwóch kryteriach: cenie i ofercie (co w sobie zawiera, czy w cenę wliczone są np. przygotowania, dodatkowy plener itp.). Rzadziej zwracamy uwagę na jakość zdjęć, a przecież jest ona bardzo ważna. Powinny one tworzyć integralną całość z waszym ślubem i weselem, idealnie oddać klimat, o jaki wam chodziło. Poniżej prezentuję wam zdjęcia, które zachwyciły mnie właśnie doskonałym wyczuciem konwencji, o którą chodziło parze młodej. Oglądając je czujemy (nie tylko widzimy) tą atmosferę, która tego akurat dnia była dookoła. Naprawdę zachęcam do poświęcenia odpowiedniej ilości czasu na znalezienie WASZEGO fotografa, dzięki któremu magia tego dnia nigdy nie przeminie.

Pozdrawiam, Kasia  

oregon farm wedding

lace wedding dress

blue heels

bridesmaids

seating chart

oregon bride

groom

ceremony

oregon farm wedding

oregon farm wedding

heels

photos on line

bride and groom on vintage settee

Fot. GreenWeddingShoes

Miejsce ceremonii-lista pytań

19 marzec, 2014

W tym tygodniu przygotowałam dla was filmik, w którym podpowiadam, jakie pytania powinniście zadać podczas wyboru miejsca ceremonii. To bardzo ważna kwestia, gdyż wiedząc na co macie pozwolenie, a jakie rzeczy nie są mile widziane, będziecie w stanie odpowiednio zaaranżować wasz ślub. Polecam i mam nadzieję, że porady okażą się dla was przydatne.

Pozdrawiam, Kasia

Przyjęcie z dobrą inicjatywą

5 marzec, 2014

Jak swym przyjęciem pomóc innym? Jak sprawić, by skorzystało z niego jak najwięcej osób? Obejrzyjcie moje krótkie nagranie, w którym podpowiadam, jak możecie zorganizować takie przyjęcie z dobrą inicjatywą.

Pozdrawiam,

Kasia

Dekoracja ślubu i wesela - rozmowa z Anną Rutkowską

6 luty, 2014

 

Tym razem miałam przyjemność spotkać się z p. Anną Rutkowską, aby porozmawiać o kwestiach związanych z dekoracją ślubu i wesela. Mam nadzieję, że ten odcinek zainspiruje was do stworzenia pięknej oprawy waszej uroczystości. Miłego oglądania!

Pozdrawiam,

Kasia

Jak wybrać suknię ślubną? cz.3

27 styczeń, 2014

 

To już ostatni odcinek serii porad dotyczących tego, czym warto się kierować przy wyborze sukni ślubnej. Mam wielką nadzieję, że ten cykl trzech odcinków naprawdę pomoże Wam przy jej wyborze. Tak więc zapraszam do obejrzenia wszystkich odcinków z poradami i trzymam kciuki za Wasze ślubne zakupy!

Pozdrawiam,

Kasia

Jak wybrać suknię ślubną? cz.2

15 styczeń, 2014

 

Dzisiaj prezentuję Wam cz.2 odcinka : Jak wybrać suknię ślubną? / by Revo

Pozdrawiam,

Kasia

Jak wybrać suknię ślubną? cz.1

9 styczeń, 2014

 

Nadszedł czas na filmik o tematyce, która zawsze porywa moje serce :). Nagrałam dla Was kilka krótkich porad, które mam nadzieję pomogą Wam przy wyborze tej jedynej, najpiękniejszej i tylko Waszej sukni. Jej zakup budzi zawsze wiele emocji, obaw, nadziei. Każda przyszła PM chciałaby znaleźć tę jedną, niepowtarzalną suknię ślubną, aby to właśnie w niej zaprezentować się podczas swojego ślubu i wesela. Mam nadzieję, że tych kilka udzielonych wskazówek pomoże Wam nie zagubić się w gąszczu tiulów i koronek :). Podzieliłam go na trzy krótkie części, żebyście miały przyjemność z oglądania, także zapraszam na cz.1: Jak wybrać suknię ślubną? / by Revo

Pozdrawiam,

Kasia

 

Jaki NIE powinien być konsultant ślubny?

11 grudzień, 2013

 

Tym razem postanowiłam opowiedzieć Wam o cechach, których konsultant ślubny nie powinien posiadać, i których należy unikać. Wybór dobrego i kompetentnego konsultanta ślubnego to kluczowa kwestia podczas przygotowań do ślubu i wesela, dlatego jest to tak ważne zagadnienie. Mam nadzieję, że udzielone rady okażą się dla Was przydatne.

Pozdrawiam, Kasia

Budżet ślubny

4 grudzień, 2013

 

Jeśli nie wiecie, jak zaplanować budżet ślubny i jak rozdzielić wydatki na poszczególne elementy planując ślub i wesele,  dowiecie się tego właśnie w tym odcinku. Opowiadam również o tym, jak ważną rzeczą jest budżet ślubny i jego znajomość. Mam nadzieję, że cenne rady się Wam przydadzą.

Pozdrawiam,

Kasia

Zrób to sam: Pompony

27 listopad, 2013

 

W tym filmiku chciałam Wam pokazać, jak w bardzo prosty sposób zrobić naprawdę efektowne dekoracje, które mogą stać się ozdobą Waszego przyjęcia, ślubu lub wesela. Pompony, bo o nich mowa, można zrobić z wielu materiałów, mogą mieć różne rozmiary oraz kolory - także możliwości jest bez liku. Mam nadzieję, że ten filmik instruktażowy się Wam przyda i dzięki niemu powstaną piękne pompony.

Pozdrawiam, Kasia

Skąd czerpać inspiracje ślubne

20 listopad, 2013

 

W tym odcinku podpowiadam Wam, skąd możecie czerpać inspiracje ślubne. Mam nadzieję, że temat okaże się dla Was ciekawy, a podpowiedzi pomocne. Miłego oglądania!

Pozdrawiam,

Kasia

 

Bukiet ślubny

13 listopad, 2013

W tym odcinku miałam wielką przyjemność spotkać się z Kasią Pawluk, florystką, która tworzy przepiękne bukiety ślubne, akcesoria do ślubu oraz dekoracje kwiatowe. W otoczeniu z pozoru zasypiającej, jesiennej, choć dość hałaśliwej przyrody, rozmawiałyśmy o kwiatach, bukietach, trendach na rok 2014 oraz inspiracjach ślubnych. Pomimo szumu wiatru, krakania wron, szalonych wiewiórek oraz tupotu stóp małych kaczek, które mogą lekko Was dekoncentrować, zdecydowałam się pokazać Wam ten wywiad z uwagi na pozytywną energię, oraz wiele starań, jakie poczyniłyśmy, by do niego doszło. Miłego oglądania!

Pozdrawiam,

Kasia

Niezbędnik Panny Młodej

6 listopad, 2013

Witajcie! Tym razem opowiem Wam trochę o tym, jak skompletować Niezbędnik Panny Młodej, który może okazać się  naprawdę bardzo pomocny podczas Waszego ślubu i wesela. Mam nadzieję, że te rady okażą się dla Was pomocne. Miłego oglądania!

Pozdrawiam,

Kasia

   

Miejsce wesela-nowy odcinek na videoblogu Revo Events

31 październik, 2013

 

W tym odcinku odwiedziliśmy niezwykłe miejsce, Złotopolską Dolinę, która organizuje wesela oraz przyjęcia okolicznościowe. W rozmowie z przemiłą Panią Anią, która pełni rolę jednego z managerów, podpytałam o rady i wskazówki dla przyszłej Pary Młodej, które mogą być pomocne w organizowaniu przyjęcia. Mam nadzieję, że odcinek się Wam spodoba. Pozdrawiam, Kasia

Konsultant ślubny - jaki powinien być?

16 październik, 2013

 

Jaki powinien być konsultant ślubny? To bardzo istotne pytanie. Szukając konsultanta ślubnego narzeczeni znajdą i w internecie, i na stronach konkretnych firm, szereg informacji mówiących o tym, za co konsultant ślubny jest odpowiedzialny. Kwestie te raz jeszcze są dokładnie omawiane podczas pierwszego spotkania z narzeczonymi, więc nie widzę potrzeby, aby je wszystkie wypisywać i objaśniać (jest tego naprawdę dużo :)) . Informacja, że oferujemy kompleksową organizację ślubu i wesela mówi sama za siebie - przyszła Para Młoda wie, że zajmiemy się wszystkim w kwestii organizacji i koordynacji , a szczegóły zostaną ustalone podczas spotkania wstępnego.

Dlatego też nie będę Wam opowiadać o tym, czym się konsultant ślubny zajmuje, ale o tym, jaki powinien być, abyście byli zadowoleni z jego pracy. Mam nadzieję, że ten odcinek przynajmniej trochę pomoże Wam przy wyborze Waszego Konsultanta Ślubnego.

Pozdrawiam, Kasia

Jak zapakować prezenty dla gości weselnych

14 październik, 2013

O tym, że sposób podania lub przygotowania wielu rzeczy podczas ślubu i wesela jest niezwykle istotny wspominałam już nie raz. Poniżej załączam doskonały przykład tego, jak z małej, niepozornej czekoladki można zrobić prezent dla gości, który cieszy oczy i dodatkowo spersonalizuje Wasze przyjęcie. Co prawda wymagać to od Was będzie trochę czasu, papieru oraz wstążki, ale uwierzcie mi, że takie gesty są bardzo doceniane przez gości. Fakt tego, że włożyliście swoje serce i pracę w wykonanie dla nich upominków jest naprawdę bezcenny.

Pozdrawiam, Kasia

Flowering Favours

Flowering Favours

Flowering Favours

Flowering Favours

Fot. Brides Magazine

Harmonogram przygotowań ślubu i wesela

10 październik, 2013

 

W tym odcinku znajdziecie wskazówki, jak stworzyć swój harmonogram przygotowań ślubu i wesela. Jest on szczególnie ważny, jeśli organizujecie ślub samodzielnie. To swego rodzaju podstawa, do której będzie dobudowywać kolejne elementy. Mam nadzieję, że porady okażą się pomocne. Filmik nie należy do najkrótszych, ale warto poczekać do końca: po pierwsze dlatego, aby zdobyć cenne wskazówki, po drugie, na końcu czeka na Was bonusik ode mnie. Miłego oglądania!

Witajcie na videoblogu Revo Events!

3 październik, 2013

Oto premiera pierwszego odcinka :)! Mam nadzieję, że videoblog spotka się z Waszą sympatią i zainteresowaniem, gdyż tworzę go z myślą o Was. Mam nadzieję, że stanie się kolejnym narzędziem do przekazywania Wam inspiracji oraz porad związanych z organizacją ślubu oraz wesela. Wspólnie sprawmy, by polskie śluby były jednymi z najpiękniejszych na świecie :)!

 

Butonierka, przypinka...co za różnica?

12 wrzesień, 2013

A właśnie różnica jest, i to duża. Coś mnie w środku ściska (chyba  widząc zdjęcia lub klipy z wesel, podczas których panna młoda ruchem jednej ręki wkłada przypinkę do poszetki lub do brustaszy marynarki pana młodego. Oczywiście z praktycznego punktu widzenia nie stanowi to większego problemu, jednak  jest to zamach na ślubny savoir vivre, którego jako perfekcjonistka usilnie strzegę. Tak więc dzisiaj przygotowałam dla Was mały wykładzik k'woli wprowadzenia w ten świat nazw niezrozumiałych.

Otóż:

- butonierka - jest to niewielki otwór na guzik umieszczony na lewej klapie marynarki

- brustasza - jest nagminnie mylona z butonierką, a jest to mała kieszonka umieszczona na górze po lewej stronie marynarki

- poszetka - ozdobna chusteczka, którą wkłada się brustaszy

- przypinka - składa się z więcej niż jednego kwiatka, jest taką małą kompozycją kwiatową dla panów

I teraz: do butonierki wkładamy pojedyńczy kwiatek taki sam, jaki znajduje się w bukiecie PM, natomiast przypinkę przypinamy do lewej klapy marynarki.  Nie wkładamy kwiatków do brustaszy!!!

Mam nadzieję, że ten króciutki kurs sprawi, że Pan Młody będzie w dniu ślubu wyglądał niezwykle stylowo i elegancko :).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prawidłowo umieszczony kwiat w butonierce

 

Prawidłowo umieszczona przypinka

Fot. Szarmant, Przewodnik MP  

Konsultant ślubny poszukiwany

26 lipiec, 2012

Czy i komu potrzebny jest konsultant ślubny?  Czy warto wydać na niego pieniądze i jak go znaleźć? To jedne z pytań przed którymi staje coraz więcej przyszłych małżonków. Zawód konsultanta ślubnego w Polsce dopiero raczkuje, ale ilość powstałych firm w tym obszarze pozwala już klientowi na wybranie tej, która dopasuje się do jego potrzeb (jego wizji i budżetu).  Kim jest organizator ślubów? To osoba, która nie pozwoli, by coś poszło niezgodnie z planem, a jeśli już się tak stanie, jego zadaniem jest zrobienie wszystkiego w taki sposób, by nikt, czasem nawet i Młoda Para, nie wiedzieli o nagłej zmianie planów. To bardzo stresująca i odpowiedzialna praca, czasem również fizyczna, gdyż konsultant nieraz pomaga przenosić różnego rodzaju przedmioty (stoły, krzesła, wszystko, czego wymaga sytuacja) , dekoruje, ustawia, poprawia, zarządza i dba o to, by wszystko było zapięte na ostatni guzik. Poza wieloma funkcjami, które spełnia wymieniłaby trzy kluczowe:

  1. Jest po to, aby spełnić wizję narzeczonych o wymarzonym ślubie. Wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć osobę, która zrozumie naszą wizję i zrobi wszystko, by ją urzeczywistnić. Niektórzy mogą usiłować nam narzucić niektóre pomysły, pamiętajcie więc, że to Wasz dzień! Owszem, warto wysłuchać rad specjalisty i się do nich odnieść, z uwagi na doświadczenie, które posiada. Ważne jest jednak to, żebyście podczas całego procesu planowania i organizowania ślubu czuli, że wszystko zgodne jest z Waszymi gustami, charakterami i oddaje Waszą osobowość (chodzi np. o kolor przewodni, rodzaj ceremonii, oprawę itp.). Konsultant ślubny powinien być jak wróżka, która spełni Wasze marzenia o tym wielkim dniu. 
  2. Czuwa nad budżetem. To niesamowicie ważne zadanie. Świadomość tego, że jest osoba, która na bieżąco pilnuje tego, abyśmy nie przekroczyli wyznaczonego budżetu, daje duże poczucie bezpieczeństwa. To bardzo istotne, gdyż nie trudno wpędzić się w długi chcąc coraz więcej i lepiej. Konsultant ślubny jest po to, aby pomóc urzeczywistnić marzenia mieszcząc się w wyznaczonym budżecie. Umożliwia mu to znajomość branży ślubnej i liczne kontakty z usługodawcami, dzięki którym jest w stanie wynegocjować atrakcyjne ceny lub podpowiedzieć, jak można zrealizować Wasze pomysły tańszym kosztem. 
  3. Koordynuje dzień ślubu. Dzień ślubu to wielki finał Waszych dłuższych lub krótszych, ale na pewno intensywnych przygotowań. To dzień wielkich emocji, wzruszeń i radości. Wiedząc, że macie osobę, która zadba w tym dniu o najmniejszy nawet szczegół, możecie w pełni skupić się na tym, co tego dnia jest najważniejsze. Ślubując sobie miłość nie będziecie zakrzątać sobie głowy tym, czy czegoś nie dopilnowaliście, o czymś nie zapomnieliście. Konsultant ślubny daje Wam poczucie komfortu tego dnia, dzięki czemu całą swoją uwagę możecie poświęcić tylko sobie i swoim gościom. 
     

 

Nadal większość par wszystkie powyższe funkcje bierze na siebie i doskonale daje sobie radę. Często prowadzi to jednak do sytuacji, w której przed ołtarzem staje wymęczona przygotowaniami, dekorowaniem sali poprzedniego dnia itp. Para Młoda, która nie miała nawet chwili na to, by usiąść spokojnie z kubkiem herbaty, kawy lub kieliszkiem szampana, i nacieszyć się magiczną chwilą tuż przed ślubem. Wynagrodzenie konsultanta zazwyczaj wynosi od ok. 4 do 10 tysięcy złotych (w zależności od wielkości i pozycji firmy). Biorąc pod uwagę fakt, że przez cały okres przygotowań będziemy czerpać z nich tylko radość ("brudna robota" to zadanie konsultanta), zaoszczędzimy mnóstwo czasu (nie będziemy musieli dzwonić lub jeździć po firmach) oraz pieniędzy (unikniemy błędów, które nieraz są bardzo kosztowne) warto zastanowić się nad zatrudnieniem konsultanta ślubnego. Niech ten dzień stanie się bajecznym początkiem Waszego wspólnego nowego życia.

Revo events / Tekst: Katarzyna Wójcik www.revo.net.pl

Fot.: Dreamwedding  

Dekalogu kupowania pkt. 2 - Poznaj kształt sylwetki

8 lipiec, 2012

Czasem wybieramy krój sukienki, który skradł nam serce, ale po zmierzeniu okazuje się, że nie wyglądamy w nim korzystnie. Bardzo ważne jest, aby sukienka była dopasowana do naszej figury, tuszowała mankamenty, a zarazem podkreślała nasze atuty. W takim modelu będziemy czuły się piękne i pewne siebie. Kilka przykładów:

  • jeśli masz duży biust nie powinnaś wybierać sukienki na bardzo cienkich ramiączkach (będą wyglądały tak, jakby się miały urwać)
  • jeśli mamy mały biust nie powinnyśmy wybierać bardzo dużego dekoltu (podkreślimy wtedy jego brak)
  • jeśli masz trochę kochanego ciałka nie wybieraj modelu "rybki" lub "syreny", który podkreśli każdą pojedyńczą fałdkę.

Poniżej prezentuję modele sukien, które znajdziemy na rynku. Na pewno każda z nas znajdzie coś dla siebie 

Model klasyczny

 Optycznie skraca sylwetkę, więc najlepiej wyglądają w nim osoby o wzroście średnim lub wysokim oraz o szczupłej talii. Dobrze wygląda na pannach szczupłych, ale również pulchniejszych, jednak o proporcjonalnych kształtach (większy biust i biodra, ale wąska talia – typ X „klepsydra” lub ewentualnie Y „pietruszka”).  

http://weddblog.pl/files/2012/02/suk13.jpg    

 

Model Empire

 Ten model wydłuża naszą sylwetkę, będzie więc idealny dla kobiet z niskim wzrostem lub wyższych bez zarysowanej talii. Odpowiedni dla sylwetki typu O „jabłko”, I „chłopczycy”, jednak nie za bardzo szczupłej, ale także T „pieczarki”, jak również dla kobiet o filigranowej figurze.  

suknia_komis_slubny  

 

Model Princessa

 Idealna zarówno dla niskich, jak i wysokich PM z uwagi na rozszerzany dół. Optycznie wydłuża sylwetkę, a zarazem wyszczupla. Model dla sylwetek typu A „gruszka”, O „jabłko”, I „chłopczyca”, X „klepsydra”, T „pieczarka”.  

   

 

Model Syrena lub Rybka

 Jest to bardzo seksowny model, który najlepiej wygląda na osobach o sylwetce X „klepsydry” lub I „chłopczycy”. Jeśli posiadamy proporcjonalne kształty i harmonijną linię bioder oraz pośladków śmiało możemy pomyśleć o tym właśnie modelu.    

Lazaro Bridal Gowns, Wedding Dresses Style LZ3164 by JLM Couture, Inc.  

 

Model Litera A

 Takie suknie bardzo dobrze będą leżały na osobach wysokich, szczupłych, ale i niższym, bardziej puszystym, filigranowym. Skraca optycznie sylwetkę, ale pozwala ukryć szerokie biodra. To model dla wysokich kobiet o sylwetce O „jabłka” lub H „cegły”.    

 

 

Model Prosty

 Ten typ odpowiedni jest dla kobiet wysokich o proporcjonalnej figurze i nienagannej linii bioder. Podobnie jak model „syrena” („rybka”) odpowiedni dla typów X „klepsydra” lub I „chłopczyca”.

 

       Fot.: Strefa Ślubów, Wedd Blog, Pronovias, Lazaro, Fascynatoria, Windermann, ZWT.PL.

Dekalog kupowania sukni ślubnej- pkt. 1

6 lipiec, 2012

1. Poszukaj inspiracji... Najlepiej, jeśli jesteśmy w sytuacji, gdy do ślubu mamy jeszcze przed sobą kilka dobrych miesięcy. Wówczas na spokojnie możemy usiąść z pyszną kawą lub herbatą przed komputerem, lub udać się do salonu prasowego, w celu znalezienia wzorów, kolorów i fasonów, które mogą być dla Ciebie inspiracją ( lektura obowiązkowa to ślubny Vogue'a ! ). Poszukiwania wyśnionej sukni najlepiej zacząć min. 5-6 miesięcy przed ślubem, by mogły stać się dla nas miłym przeżyciem, a nie stresującą bieganiną po salonach z terminem ślubu na karku. Ze swojej strony przyszłym PM, które o wiele wcześniej znają daty swojego wielkiego dnia polecam skorzystanie z sezonowych wyprzedaży, podczas których możemy nabyć cudeńka za naprawdę atrakcyjną kwotę. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie się na pierwsze przymiarki z minimalną świtą (np. mamą lub najlepszą przyjaciółką) lub w pojedynkę. Wybranie fasonu, w którym będzie nam dobrze, czasem wymaga wiele czasu i przymierzenia dużej ilości zupełnie różnych sukienek. Wybranie odpowiedniego fasonu to więcej niż 50% sukcesu, w związku z tym dobrze zrobić to na spokojnie i zaufać swoim upodobaniom. Większą świtę możemy zaprosić do salonu w momencie, gdy będziemy wiedziały, jaki fason chcemy i będzie nam potrzebna pomoc przy wyborze odpowiedniego modelu. Tak czy inaczej wszystko zależy od PM, w końcu w tej sytuacji to ona rządzi.  

Finał...-pkt. 10

13 lipiec, 2012

Finałowy punkt 10 nie będzie dotyczył nas drogie panie. W końcu nadszedł czas na naszą drugą połówkę, osobę, bez której to wszystko nie miałoby sensu. W trosce o to, byśmy wyglądały niesamowicie nie zapomnijmy też o naszym mężczyźnie. Pamiętajmy, że w większości przypadków, będą potrzebować naszej kontroli i rad odnośnie stroju :). Jednym z najczęstszych błędów jest wybór zbyt dużego garnituru - na to warto zwrócić szczególną uwagę. Tak jak w przypadku naszego stroju ważne są detale: spinki do mankietów, poszetka dobrana do Twojej sukni, krawat lub mucha. Nie zostawiajmy ich samym sobie, nasza pomoc będzie w tym przypadku nieoceniona, a dodatkowo pomoże nam uniknąć rozczarowania w dniu ślubu. I tak punkt 10 zamyka porady dotyczące wyboru i zakupu sukni ślubnej. Przy dobrej organizacji oraz świadomości tego, czego szukamy i w czym dobrze wyglądamy, z pewnością marzenie o idealnej sukni się spełni. Życzę tego wszystkim przyszłym PM, gdyż satysfakcja z wymarzonego zakupu w tym przypadku jest niezwykła.  

    Indochino's Wedding Collection     

 

  Fot.: GroomsAdvice, WeddingTips.

Ważne dodatki - pkt. 8 i 9

12 lipiec, 2012

Pkt. 8 Dodatki często potrafią zadecydować o końcowym efekcie. Cenną radą jest skupienie się na 3 wyróżniających się elementach naszego stroju (ich większa ilość mogłaby nas przytłoczyć), np. odważny kolor szminki, kolorowe buty i wstążka na sukience. Wspominając o butach wręcz punktem obowiązkowym jest ich rozchodzenie,  abyśmy mogły w nich tańczyć do białego rana. Nie zapominajmy również o bukiecie - wszystko powinno stanowić spójną całość.  

 

           

Pkt. 9 Bielizna - jej wybór jest bardzo ważny. Wybierz taką, która nada Wam odpowiedni kształt, zniweluje niedoskonałości i dobrze podtrzyma biust (w końcu czeka Cię kilka godzin tańców). Najlepiej jest wybrać cielistą bieliznę, gdyż tylko takiej nie będzie widać pod białą suknią.            

Fot.: Czerwony Obcas, Weddingmakeup, Issac Mizrahi, David Bridal

Zapomnij o stereotypach i konwenansach - pkt. 5

10 lipiec, 2012

Przy wyborze swojej wymarzonej sukni powinnyśmy zaufać głównie sobie: temu czego oczekujemy i jak w kreacji się czujemy. To NASZA suknia i NASZE marzenie, nie pozwólmy więc za bardzo w nie ingerować. Nie zadowolimy wszystkich, gdyż każdy będzie miał inną wizję tego, jak powinnyśmy wyglądać. Bez kompromisów więc wybierz tę suknię, w której się zakochasz.

 

          wedding dresses 4 Assortments of Vogue wedding dresses (8 photos)     wedding dresses 5 Assortments of Vogue wedding dresses (8 photos)     wedding dresses 6 Assortments of Vogue wedding dresses (8 photos)     wedding dresses 7 Assortments of Vogue wedding dresses (8 photos)  

 

Fot.: Vogue

Gdzie prawidłowo przypiąć kwiat Pana Młodego

23 październik, 2013

Jakiś czas temu na blogu pisałam o przypince Pana Młodego, o tym, gdzie ją umieścić i dlaczego nazwa butonierka w odniesieniu do stroika Pana Młodego jest błędna (odnośnik: http://blog.revo.net.pl/butonierka-przypinka-co-za-roznica//). Aby jednak poszerzyć listę odbiorców postanowiłam nakręcić króciutki filmik instruktażowy, w którym raz jeszcze wyjaśniam, gdzie prawidłowo powinno się umieścić kwiat Pana Młodego oraz objaśniam kilka zawiłych terminów tj. poszetka, brustasza, czy właśnie butonierka. Misja jest jedna: sprawić, by każdy Pan Młody miał prawidłowo przypięty kwiat/przypinkę ślubną. Mam nadzieję, że dzięki temu nagraniu misja zostanie osiągnięta :).

Pozdrawiam,

Kasia

 

Znajdź odpowiedni salon i nie spiesz się - pkt. 6 i 7

11 lipiec, 2012

Pkt. 6 Aby znaleźć odpowiedni salon najlepiej jest popytać się o opinię znajomych, lub poczytać trochę o tych najbardziej polecanych na forach internetowych. Niektóre salony mają swoje zasady: możliwość mierzenia określonej ilości sukien (np. max.3), specyficzne podejście do klienta (to dla nas specjalna chwila, lecz czasem sprzedawca może nam odebrać radość z zakupu), narzucanie swojej wizji lub przymus kupienia sukni (zasada: mierzysz-kupujesz, dziwnie to brzmi, ale niestety osobiście się z tym spotkałam). Warto ćwiczyć w takich sytuacjach asertywność i stawiać na swoim. Szukajcie salonu, w którym poczujecie się dobrze, bez presji narzuconej z góry i z możliwością grymaszenia - to w końcu Wy rządzicie :). Warto jest również rozejrzeć się za projektantem. Dzięki niemu możecie dostać niepowtarzalną kreację, której nie zobaczycie na żadnej innej PM.

   

 

Pkt. 7 Nie spiesz się, nie spiesz się, nie spiesz się !!!  

 

 

Do wyboru sukni warto podejść na spokojnie. Bieganina po salonach ślubnych, przymiarki, lawirowanie wśród cekinów, falban itp. bywa naprawdę męcząca. Warto to zaplanować odpowiednio gospodarując czas (odwiedziny 7 salonów w ciągu jednego dnia nie jest dobrym pomysłem). Jak już pisałam wcześniej pisałam na pierwsze przymiarki warto zabrać jedną, zaufaną osobę, która będzie pomocna w przypadku naszych dylematów. Po zakupach pozwólmy sobie na chwilę zapomnienia i udajmy się wraz z towarzyszącą nam przyjaciółką, mamą lub siostrą na kawę i ciacho do ulubionej cukierni.

          

   

 

Fot.: Casual Wedding Dress, Wedding Sevens, Flickr, Make Perfect Wedding,  Allegro.  

Określ budżet i pamiętaj o okolicznościach - pkt. 3 i 4

9 lipiec, 2012

Pkt. 3 Budżet to podstawa. Znając jego wysokość wiemy, do jakich salonów możemy się udać, a o których sukniach powinnyśmy zapomnieć. Ważne jest, aby nie ulegać namowom sprzedawców i starać się ściśle trzymać ustalonej granicy, gdyż w przeciwnym wypadku to Ty będziesz borykać się z brakiem funduszy, nie sprzedawca. Pkt. 4 Należy również pamiętać o okolicznościach, w których bierzemy ślub. Jeśli będzie to przyjęcie w ogrodzie, warto pomyśleć o sukni, w której będzie nam wygodnie, w której np. nie ugrzęźniemy w trawie lub w której będzie nam za zimno. Jeśli planujemy przyjęcie w sali bankietowej lub balowej możemy sobie  pozwolić (a nawet powinnyśmy, by nie zginąć w tłumie) na większą suknię, która idealnie będzie współgrać z wnętrzem. Nie zapomnijmy też o porze roku,  która zdecydowanie wpłynie na wybór naszej sukni. Latem należy pamiętać o upałach, które mogą mieć miejsce (tu polecam lekkie suknie), zimą o nieco niższych temperaturach (tu idealnie sprawdzi się cięższa suknia). Idealnie jest, jeśli w sukni czujemy się znakomicie, a zarazem jesteśmy jednym z elementów współgrającej ze sobą scenografii tego pięknego dnia.

             taffeta garden wedding dresses         

 

Fot. Oncewed, Bayliy, SangMaestro, View From Heels, Bridalbesement.