Konsultant ślubny poszukiwany

26 lipiec, 2012

Czy i komu potrzebny jest konsultant ślubny?  Czy warto wydać na niego pieniądze i jak go znaleźć? To jedne z pytań przed którymi staje coraz więcej przyszłych małżonków. Zawód konsultanta ślubnego w Polsce dopiero raczkuje, ale ilość powstałych firm w tym obszarze pozwala już klientowi na wybranie tej, która dopasuje się do jego potrzeb (jego wizji i budżetu).  Kim jest organizator ślubów? To osoba, która nie pozwoli, by coś poszło niezgodnie z planem, a jeśli już się tak stanie, jego zadaniem jest zrobienie wszystkiego w taki sposób, by nikt, czasem nawet i Młoda Para, nie wiedzieli o nagłej zmianie planów. To bardzo stresująca i odpowiedzialna praca, czasem również fizyczna, gdyż konsultant nieraz pomaga przenosić różnego rodzaju przedmioty (stoły, krzesła, wszystko, czego wymaga sytuacja) , dekoruje, ustawia, poprawia, zarządza i dba o to, by wszystko było zapięte na ostatni guzik. Poza wieloma funkcjami, które spełnia wymieniłaby trzy kluczowe:

  1. Jest po to, aby spełnić wizję narzeczonych o wymarzonym ślubie. Wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć osobę, która zrozumie naszą wizję i zrobi wszystko, by ją urzeczywistnić. Niektórzy mogą usiłować nam narzucić niektóre pomysły, pamiętajcie więc, że to Wasz dzień! Owszem, warto wysłuchać rad specjalisty i się do nich odnieść, z uwagi na doświadczenie, które posiada. Ważne jest jednak to, żebyście podczas całego procesu planowania i organizowania ślubu czuli, że wszystko zgodne jest z Waszymi gustami, charakterami i oddaje Waszą osobowość (chodzi np. o kolor przewodni, rodzaj ceremonii, oprawę itp.). Konsultant ślubny powinien być jak wróżka, która spełni Wasze marzenia o tym wielkim dniu. 
  2. Czuwa nad budżetem. To niesamowicie ważne zadanie. Świadomość tego, że jest osoba, która na bieżąco pilnuje tego, abyśmy nie przekroczyli wyznaczonego budżetu, daje duże poczucie bezpieczeństwa. To bardzo istotne, gdyż nie trudno wpędzić się w długi chcąc coraz więcej i lepiej. Konsultant ślubny jest po to, aby pomóc urzeczywistnić marzenia mieszcząc się w wyznaczonym budżecie. Umożliwia mu to znajomość branży ślubnej i liczne kontakty z usługodawcami, dzięki którym jest w stanie wynegocjować atrakcyjne ceny lub podpowiedzieć, jak można zrealizować Wasze pomysły tańszym kosztem. 
  3. Koordynuje dzień ślubu. Dzień ślubu to wielki finał Waszych dłuższych lub krótszych, ale na pewno intensywnych przygotowań. To dzień wielkich emocji, wzruszeń i radości. Wiedząc, że macie osobę, która zadba w tym dniu o najmniejszy nawet szczegół, możecie w pełni skupić się na tym, co tego dnia jest najważniejsze. Ślubując sobie miłość nie będziecie zakrzątać sobie głowy tym, czy czegoś nie dopilnowaliście, o czymś nie zapomnieliście. Konsultant ślubny daje Wam poczucie komfortu tego dnia, dzięki czemu całą swoją uwagę możecie poświęcić tylko sobie i swoim gościom. 
     

 

Nadal większość par wszystkie powyższe funkcje bierze na siebie i doskonale daje sobie radę. Często prowadzi to jednak do sytuacji, w której przed ołtarzem staje wymęczona przygotowaniami, dekorowaniem sali poprzedniego dnia itp. Para Młoda, która nie miała nawet chwili na to, by usiąść spokojnie z kubkiem herbaty, kawy lub kieliszkiem szampana, i nacieszyć się magiczną chwilą tuż przed ślubem. Wynagrodzenie konsultanta zazwyczaj wynosi od ok. 4 do 10 tysięcy złotych (w zależności od wielkości i pozycji firmy). Biorąc pod uwagę fakt, że przez cały okres przygotowań będziemy czerpać z nich tylko radość ("brudna robota" to zadanie konsultanta), zaoszczędzimy mnóstwo czasu (nie będziemy musieli dzwonić lub jeździć po firmach) oraz pieniędzy (unikniemy błędów, które nieraz są bardzo kosztowne) warto zastanowić się nad zatrudnieniem konsultanta ślubnego. Niech ten dzień stanie się bajecznym początkiem Waszego wspólnego nowego życia.

Revo events / Tekst: Katarzyna Wójcik www.revo.net.pl

Fot.: Dreamwedding